piątek, 21 czerwca, 2024

Najnowsze

Jakie zabawy i aktywności fizyczne spalają najwięcej kalorii

Spalanie kalorii to bardzo popularny temat, który nieodłącznie towarzyszy tym wszystkim osobom, które regularnie ćwiczą na siłowni lub dbają o swoje samopoczucie. Pewne grupy ćwiczeń spalające mniej lub więcej kalorii. W tym tekście przedstawiamy jakie aktywności fizyczne a także zabawy lub ćwiczenia spalają najwięcej kalorii. Często może być do wręczył zaskakujące!

Kiedy chcesz spalić kalorie, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci na myśl, są prawdopodobnie ćwiczenia. Ale czy wiesz, że zabawa i aktywność fizyczna mogą w rzeczywistości przynieść więcej kalorii niż długi spacer lub jogging? Wiele z wymienionych tutaj czynności sprawi, że Twoje serce zacznie bić szybciej, a Twoje ciało zacznie się ruszać, ale także dadzą Ci powód do dobrej zabawy! Możesz nawet zapomnieć, że ćwiczysz, bawiąc się z dziećmi lub spędzając czas z przyjaciółmi. Najlepsze jest to, że za każdym razem otrzymujesz z ruchu podwójne korzyści.

Tenis 

Tenis spala około 380 kalorii na godzinę, czyli prawie tyle samo, co zawodowy kolarz. A jeśli grasz w deble, to jeszcze lepiej, bo masz partnera “do biegania”, a szybkość meczu jest jeszcze większa. Nie tylko poprawia to krążenie krwi, ale jest także świetną aktywnością społeczną dla osób w każdym wieku. Po prostu pamiętaj, aby spakować trochę wody i kremu przeciwsłonecznego przed wejściem na korty.

Pływanie

Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, czy po prostu chcesz być zdrowy, jednym z najskuteczniejszych sposobów na poruszanie się jest dobra zabawa. Nie ma nic lepszego niż ćwiczenie lub uprawianie sportu, który lubisz. Niektóre czynności są bardziej efektywne niż inne pod względem ilości kalorii, które możesz spalić w ciągu godziny. 

Nie jest tajemnicą, że pływanie to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie formy. Kiedy jesteś w wodzie, twoje ciało musi ciężej pracować, aby utrzymać swoją pozycję w wodzie i utrzymać głowę nad nią. To zużywa więcej kalorii niż samo siedzenie na krześle lub chodzenie, a ponadto prawdopodobnie spalisz jeszcze więcej, jeśli uprawiasz sporty wodne, gdy jesteś na pływalni. Wykazano, że piłka wodna spala do 350 kalorii na godzinę, czyli prawie tyle, ile większość ludzi może osiągnąć przez tradycyjne ciężkie ćwiczenia! Jeśli nie masz ochoty grać w konkurencyjną grę, zrób kilka okrążeń basenu sam lub po prostu pluskaj się. Parki wodne to również świetne miejsca, w których można spalić mnóstwo kalorii podczas zabawy — możesz przez cały dzień ścigać się na zjeżdżalniach wodnych i wspinać się po linach ze znajomymi!

Bieganie

Trener personalny powie Ci, że bieganie jest jednym z najlepszych ćwiczeń na odchudzanie. To prawda – bieganie to aktywność, która z czasem pomoże utrzymać zdrową wagę. Ma również inne korzyści zdrowotne. Regularne bieganie wiąże się z dłuższym życiem i lepszym zdrowiem serca.  Jeśli nudzi Cię zwykłe bieganie możesz grać przy tym w gry terenowe lub zbierać Pokemony. Istnieje wiele gier Które możemy ściągnąć na telefon a które wymagają od nas przebiegnięcia dużego dystansu. 

Siatkówka plażowa

Spalanie kalorii jest niezbędne do utrzymania prawidłowej wagi i prowadzenia aktywnego trybu życia. Istnieje wiele zabawnych i fizycznych aktywności, które pomogą Ci spalić kalorie i utrzymać formę. Gra w siatkówkę plażową to świetny sposób na spalanie kalorii i jednocześnie dobrą zabawę. Energiczny ruch w przód i w tył wymagany do gry pomaga tonować mięśnie szkieletowe i poprawiać wydolność sercowo-naczyniową. Lato to idealny czas, aby wyjść na zewnątrz i cieszyć się zabawą i aktywnością fizyczną. Świetną czynnością, która spala dużo kalorii, jest zatem siatkówka plażowa. Nie tylko świetnie ćwiczysz biegając po piasku, ale także możesz cieszyć się słońcem i falami.

Latest Posts