piątek, 21 czerwca, 2024

Najnowsze

Jak oszczędzić pieniądze podczas podróży lub wakacji

Wakacje to czas, który nieodłącznie kojarzy nam się z relaksem, z wypoczynkiem czy beztroską. Często podczas nich wydajemy równie beztrosko pieniądze, co w obecnej sytuacji może wiązać się z bardzo wysokimi rachunkami, a także bolesnym powrotem do rzeczywistości kiedy wydrenujemy nasze portfele. W tym tekście podpowiadamy jednak jak oszczędzać pieniądze podczas wakacji i letnich podróży.

Hotel z wyprzedzeniem

Najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy podczas podróży jest planowanie z wyprzedzeniem. Może to oznaczać kilka rzeczy, takich jak rezerwacja hotelu, który ma wiele bezpłatnych udogodnień i niedopłacanie za rzeczy, których nie potrzebujesz lub nie chcesz, np. minibar lub sejf. Ale oznacza to również przeprowadzenie pewnych poszukiwań przed wyjazdem.

Jeśli wybierasz się w podróż, zaplanuj miejsca postoju po drodze, aby nie płacić za paliwo za każdym razem, gdy będziesz musiał nadkładać drogi do miejsca odpoczynku. Dowiedz się, czy są jakieś miejsca na odpoczynek lub malownicze punkty widokowe, w których możesz się zatrzymać na noc (lub zjedz śniadanie, lunch i kolację) bez wydawania pieniędzy przygotowując je samemu wcześniej. Jeśli po drodze nie ma dogodnego miejsca, poszukaj w pobliżu poszukaj nieodległego parkingu czy motelu.

Czasami latanie w niepopularnych godzinach (np. późno w nocy lub bardzo wcześnie rano) może zaoszczędzić pieniądze na przelotach. Nazywa się to godzinami „poza szczytem”, a bilety mogą być znacznie tańsze niż w innym przypadku. Jeśli masz czas, spójrz także na alternatywne środki transportu oprócz lotu (takie jak autobusy lub pociągi). Różne kraje mają różne opcje, ale mogą być tańsze (a czasem nawet szybsze) niż samoloty.

Darmowe atrakcje 

Dowiedz się, czy w Twoim miejscu docelowym znajdują się bezpłatne atrakcje, takie jak muzea lub parki. Zapytaj konsjerża w hotelu, jakie lokalne wydarzenia mogą być bezpłatne w tym tygodniu. Internet świetnie nadaje się również do tego typu poszukiwań. Wystarczy wyszukać „darmowe atrakcje w mieście”, a uzyskasz aktualne wyniki.

Zajrzyj do serwisów turystycznych. Wielu podróżnych uważa, że ​​atrakcje turystyczne są dobrze oznaczone, ale jedno z badań wykazało, że nie zawsze istnieje różnica między tym, co płacą miejscowi, a tym, co płacą turyści. Nadal powinieneś odrobić pracę domową przed zakupem czegokolwiek w podróży i dowiedzieć się jakie są ceny np. w konkretnych porach dnia tak jak ma to miejsce ze Złotą uliczką w Pradze która jest płatna jedynie od 9 do 18.

Elastyczność

Im bardziej elastyczny jesteś w podróżowaniu, tym więcej opcji będzie dla Ciebie dostępnych. Przelot last minute jest zazwyczaj tańszy niż rezerwacja z wyprzedzeniem, a pobyt w domu Airbnb może być tańszy niż w hotelu. Czasami te wybory prowadzą również do bardziej autentycznych wrażeń — na przykład pobytu w domu przyjaciela zamiast w hotelu.

Jednym z najlepszych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy podczas podróży lub wakacji jest bycie świadomym swoich wydatków i gotowość do odpowiedniego dostosowania budżetu. Jednym ze sposobów, aby to zrobić, jest śledzenie wydatków przez okres przed podróżą. Dzięki temu zorientujesz się, dokąd trafiają Twoje pieniądze i gdzie możesz je ograniczyć aby oszczędzać na wakacjach. Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest elastyczność w planach podróży. Jeśli możesz być elastyczny w swoich terminach i miejscu docelowym, często możesz znaleźć lepsze oferty. Pamiętaj, aby porównać ceny dla różnych dat i godzin, i bądź gotów zmienić swoje plany, jeśli znajdziesz lepszą ofertę. Na koniec nie zapomnij skorzystać z rabatów i ofert. Wiele firm oferuje zniżki dla podróżnych, więc koniecznie zapytaj o wszelkie dostępne zniżki. Wiele ofert i zniżek znajdziesz także online.

Podsumowanie

Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zaoszczędzić pieniądze podczas podróży lub na wakacjach. Jednym z nich jest sprawdzenie miejsca docelowego i zaplanowanie z wyprzedzeniem pobytu oraz zakwaterowania. Pomoże Ci to uniknąć nadmiernych wydatków na transport, jedzenie i zajęcia. Innym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest podróżowanie poza sezonem, kiedy stawki za wszystko, od hoteli po loty, są zazwyczaj niższe. Możesz także szukać ofert pakietów, które obejmują przelot, zakwaterowanie i zajęcia, co może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na ogólnych wydatkach na wakacje. Na koniec pamiętaj, aby zaplanować wydatki na podróż i trzymać się ich tak bardzo, jak to możliwe, gdy jesteś poza domem. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, możesz zapewnić sobie świetną zabawę, jednocześnie nie przekraczając budżetu.

Latest Posts